Новости

Новости • 13.02.2018
Учень преподобного Паїсія Святогорця у Києві - про житя з іншою людиною: "мучеництво перебувати разом"

«Символ любові для православних християн - це хрест, якщо ти вирішив жити з іншою людиною, ти повинен зрозуміти і прийняти, що ти будеш розпинатися заради неї. І саме це і є мучеництво - перебувати разом».

Про це сказав учень преподобного Паїсія Святогорця, письменник та проповідник архімандрит Іриней (Верікакіс) з острова Крит (Константинопольський Патріархат) на зустрічі в віруючими у Києві в Іонінському монастирі. 

Архімандрит Іриней розповів, що саме є для православного християнина подружня любов і життя.

«Ніхто не одружується, щоб добре провести час! Святий Іоанн Златоуст запитав у своїх парафіян, хто з них одружився задля того щоб, продовжити свій рід, і ніхто не піднявся. Люди одружуються, бо не витримують самотності. Також він запитав, хто з присутніх одружився, щоб добре проводити час, також відповіді не було. На трете питання, хто з вас розкаявся, що одружився - всі підняли руки», - розповів отець Іриней (Верікакіс).

Архимандрит Іриней підкреслив, що люди мають розуміти, коли вони вступають до шлюбу, вони покладають життя один за одного. Відносини - це постійне мучеництво, хрест нашого життя.

«Коли молодь зустрічається, вони відчувають любов один до одного, куди потім це все йде? Де любов? Що відбувається з людьми? Ви бачите скільки прекрасних красивих пар? Потім приходить спокуси, егоїзм, перша проблема в шлюбі - входить демон поділу, моє-твоє, але є тільки наше! Коли є два гаманця в будинку, там відбувається велика катастрофа, яка приносить велике зло. Не чекайте, що все буде в кольорах, але і звичайно ж не є виходом рішення розірвати шлюб. Західний спосіб життя егоцентричний. Я хочу своє життя, є моє життя, є твоя - в остаточному підсумку його немає ні в кого. Має бути одне життя на двох»,- розповів отець Іриней.

Також під час розмови архімандрит Іриней підкреслив , що в подружні стосунки не мають втручатися батьки. З моменту подружнього життя дітей, батьки мають право лише молитися за них.

«До святого Паїсія прийшла одна жінка і каже - у мене є син все прекрасно, я виховала його за моральними принципами, він в мене дуже хороший. Але він закохався в проблемну дівчину, ви навіть не уявляєте, що вона з ним творить... Святий Паїсій каже: «А ти чого втручаєшся? Яке ти маєш відношення до сім'ї твоїх дітей? Твоя робота закінчилася з моменту, як ці діти стали жити разом, дай їм своє благословення і падай на коліна молися за них. Проблема ти, а не твоя невістка»,- відмітив учень Паїсія Святогорця.

За словами архімандрита Іринея, в подружніх стосунках має бути поблажливість, терпіння один до одного та молитва, іншого шляху для існування любові немає.

«У житія святих є сотні прикладів з перших християнських часів. Скільки чоловіків християн, або жінок християнок мали своїх других половинок - язичників. З яким терпінням вони ставилася до цього. І в кінцевому підсумку вони знаходили своїх других половинок в єдиній вірі і ставали мучениками. Ми всі хочемо, щоб миттєво виконувалося наше бажання. Ми всі погано виховані діти. Кожній речі приходить свій час. Христос навчив нас молитися - «Хай буде воля Твоя» - не моя, а Твоя»,- наголосив отець Іриней.

Учень Паїсія Святогорця під час розмови сказав, що кожній родині потрібен духівник, який буде допомагати та направляти по життю.